. Опубліковано в Новини

 

   У Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів усе частіше бувають екскурсанти, які цілеспрямовано прагнуть отримати інформацію про минуле й сучасне гончарства, пізнати таїну виготовлення виробів з глини. Отримані знання використовують для написання наукових робіт.

   Матеріали для магістерської роботи знайшла тут студентка п’ятого курсу Інституту історії  Чернігівського національного педагогічного університету  Каріна  Солдатова. Вона сказала: «…Музей родини Пошивайлів – особливий, адже в ньому справді можна відчути атмосферу давнини й гончарської краси, яка створена завдяки славетній родині гончарів. Бажаю вашому музею процвітання й довголіття».

 

 

    Своїми думками поділилася колишня мешканка Опішного Наталя Галушка: «Моє дитинство пройшло у хаті бабусі Дуні (Явдохи Пошивайло), бо жили в Опішні ми по-сусідству. Вона нас, близнят, часто забирала до себе, бавила, давала глину. Ми ліпили, вчилися у неї  малювати. Нині тут музей-садиба, який я пам’ятаю ще за їх життя. Сюди привела і свою доньку Катрусю, ученицю 3-го класу Полтавської гімназії №33. У школі їй запропонували написати наукову роботу. Поштовхом для обрання теми стало знайомство з колекцією глиняної іграшки родини Пошивайлів. Монетки, свистунці, барині, козаки, вершники – дивовижні, цікаві – є актуальними на сьогоднішній день. Вони несуть позитивну енергію. Під час екскурсії отримали потрібну інформацію для наукової роботи.

 

Марія Яценко,

завідувач Меморіального музею-садиби

гончарської родини Пошивайлів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)