. Опубліковано в Новини

 

Так вважають студенти Харківської академії культури, які багато років поспіль приїздять до Опішного на творчу практику для ознайомлення з одним із найдавніших ремесел українців – гончарством. Майбутнім культурологам кращого місця не знайти. Знаково, що творча практика співпадає з проведенням Тижня Національного Здвиження в Опішному «Здвиг–2018», насиченим різноманітними масштабними творчими проектами та цікавими заходами, які можна не тільки споглядати, а й взяти в них активну участь.

Завітали студенти й до Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів. Захоплююча історія створення першого музею кераміки, унікальна колекція гончарних творів надихнули культурологів долучитися до гончарства.

Майстер-клас із ліплення глиняної дитячої іграшки провела колишня працівниця заводу «Художній керамік» Любов Іванова, яка багато років ліпила глиняну іграшку. Атмосфера першого спілкування студентів з глиною була підсилена виконанням старовинних українських пісень, які щиро любить пані Любов, учасниця опішненського хорового колективу «Надвечір’я». Разом співали й ліпили, було весело й невимушено, час сплинув непомітно, залишилися враження: «Майже кожен громадянин України вважає себе патріотом і носієм етнічних зерен неймовірної культури. Я теж так вважала до того моменту як переступила через поріг музея-садиби.

Вишиванки, різноманітний посуд, іграшки, картини, портрети членів родини, Господи, та тут кожна кривулька на своєму місці – це дивовижно… Серце просто щемить від смутку за те, що такі майстри не мають вічного життя. Залишається тільки подякувати тим людям, котрі плекають і передають цю пам’ять народу нам, особам яким не байдуже 9° коду нації. Творчої наснаги!»

Співробітники
Меморіального музею-садиби
гончарської родини Пошивайлів

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

11

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)