. Опубліковано в Новини

 славетного опішненського гончаря, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України й Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького.

033I7497

Народився він в Опішному, що в Полтавщині, в родині гончаря Гаврила Ничипоровича та гончарки-малювальниці Явдохи Данилівни Пошивайлів. Був старшим з-поміж трьох синів. Саме він і продовжив споконвічну справу свого роду – гончарство, яке стало його життєвим покликанням і якому він присвятив усе своє життя…

Віддав понад тридцять років роботі гончарем у заводі «Художній керамік», не полишав творити й вдома. Виготовляв надзвичайно широкий асортимент традиційного посуду: горщики, глечики, тиквасті глечики, тикви, ринки, миски, барила, зливушники. Значну частину його творчого доробку становить декоративна зоо- та антропоморфна скульптура, сюжетні композиції, що відображають побут українців. Він був неперевершеним майстром дитячої іграшки. Миколу Пошивайла справедливо можна назвати найкращим мисковим гончарем: його миски, оздоблені фляндрівкою й зображеннями риб чи півнів, є візитівкою Опішного.

І на схилі літ не порушував Майстер свого зв’язку з глиною – майже до останніх днів свого життя проводив майстер-класи для відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, дарував незабутню радість кожному, хто брав з рук Майстра звичайний шматочок глини, а отримував свій «шедевр»!

Він жив, творив, мріяв, вірив, досяг… Не кожен залишає по собі слід. Та Микола Гаврилович зостався в серцях людей, які його знали. Схиляємося в поклоні перед світлою пам’яттю Майстра…

Співробітники

Меморіального музею-садиби

гончарської родини Пошивайлів

033I0034

033I8538

Фото 0080

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 30,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
20,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)