. Опубліковано в Новини

 

«…Йдучи з музею Леоніда Сморжа Міськими Млинами до музею родини Пошивайлів, ми милувалися чудовими краєвидами, пагорбами, наїлися досхочу терпко-солодкого терну. Таку красу можна побачити, подорожуючи тільки пішки. Погода за декілька годин порадувала дощиком, снігом, яскравим сонечком. Я ж з гордістю і великим задоволенням розповідала Наталі Василівні (завідуючій гуртком «Куманець» ЦДЮТ в Києві) про Опішне, тутешні музеї, гончарів. Для себе особисто, для творчості почерпнула дуже багато, збагатила свій духовний світ, раз і назавжди закохалася в Опішне. Тут дуже багато талановитих і відданих гончарству майстрів. Мала честь брати уроки ліплення у Василя Омеляненка та Миколи Пошивайла. Це безцінний досвід, який намагатимуся передавати гуртківцям «Куманця». Найбільша моя мрія – привезти в Опішне дітей, аби вони на власні очі побачили опішненську іграшку, посуд, монументальні скульптури.
Нещодавно я відвідала Національний музей українського народного декоративного мистецтва (м. Київ), була вкрай здивована, чому так мало представлена Опішня? Я буду розповідати про Опішне, популяризувати як визначний центр українського гончарства. Я дуже хочу, щоб опішнянська кераміка „не вмерла“, – зазначила Наталя Бойко, перебуваючи в Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів.
Радієш, коли приходять такі небайдужі відвідувачі і не просто проводиш екскурсію, а виникає цікавий діалог, залишаються враження.

 IMG 6384

Наталя Бойко й Наталя Ясиновська (м. Київ) під час перегляду фільму «Незабутні» в Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів. Опішне, Полтавщина. 18.11.2017. Фото Марії Яценко

4

5

Відгуки Наталі Бойко та Наталі Ясиновської в Книзі відгуків Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів

Марія Яценко,
молодший науковий співробітник
Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 25,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
15,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)