. Опубліковано в Новини

IMG 5325

     У день Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня) та захисника України Національний музей-заповідник українського гончарства і Музеї-садиби провели для опішнян день відкритих дверей. Відвідувачі мали нагоду ознайомитися з минулим та сьогоденням гончарної столиці України.
У Меморіальному музеї-садибі гончарної родини Пошивайлів перші відвідувачі з’явилися вже о 8 годині ранку. Відрадно було бачити молодь,людей старшого віку,великі родини: батьки, діти, внуки, правнуки. Не було байдужих, кожен відкрив для себе, щось цікаве.
Цей неймовірно насичений день приніс багато позитивних емоцій не тільки відвідувачам а й нам. Відбулися діалоги, опішняни щедро поділилися своїми враженнями та спогадами.
«В Пошивайлів була ще коли вони були живі. Мені інтересні старі фотографії,на них я побачила родичів мого покійного чоловіка Петра Якимовича він з давнього гончарного роду Багріїв (дід Семен Багрій). Чоловік до армії теж гончарював. Хочу ,щоб тут побували мої діти» –Любов Багрій (Опішне).
«Тут ще школяркою гралися з бабиними (Явдохи Пошивайло) внуками. Вона була дуже добра, гарно малювала,часто пригощала смачними слящонами» – Ольга Кирячок (Опішне).
«В музеї все сподобалось, бо і сам захоплююсь мозаїкою, роблю з черепочків. Недавно зробив лисицю і ворону персонажі з байки. Коли працював в школі, вів автосправу, якось довелося відвозити гончарний круг Гаврила Пошивайла на виставку» – Іван Нагірний (Опішне).
«Де ще діти можуть побачити колиску, яку підвішували до стелі». Бо колисочка, бо новенькая з крутого деревочка, а дитиночка тай маленькая від щирого серденька» – Тетяна Бородай (Опішне).
«Ми дуже вдячні Музею, який прикладає багато зусиль, щоб показати талановитих майстрів-гончарів цього краю. Династія Пошивайлів – є зразком того, як можна прожити життя, віддаючи всього себе гончарству» – Учасники VІІІ Міжнародного Дизайн форуму (Харків).
Багато відвідувачів Музею пропонували запровадити проводити День відкритих дверей щорічно.
P.S.: За численними проханнями опішнян вдруге День відкритих дверей у Національному музеї – заповіднику українського гончарства відбувся 17 жовтня 2015 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 25,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
15,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)