Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

МІНІ-МИСНИК В ОСЕЛІ

. Опубліковано в Новини

232323

Юрко Пошивайло (форма), Світлана Пошивайло (мальовка). Композиція «Музею гончарства – 25». Глина, ангоби, полива, дерево, метал, цвяхи, гончарний круг, мальовка, столярство, 80х32х12 см. Опішне, Полтавщина. 2011. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, КН-21168/К-19199. Фото Тараса Пошивайла

Наші пращури жили просто, але красу цінували й творили її власноруч. Невід’ємною прикрасою старовинної хати був мисник.
У хазяйновитих і охайних господарів на миснику завжди було багато красивого глиняного посуду, а порядок і гармонія його розміщення свідчили про культуру, рівень духовності родини.
У Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів експонується композиція «Музею гончарства – 25». Це міні-мисник, на полицях якого, розміщено 25 мисочок-монеток, що символізують роки діяльності Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
Його автор – Юрко Пошивайло, заслужений працівник культури України, головний художник Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Гончарству вчився в батька – відомого спадкового гончаря Миколи Пошивайла. Кілька років тому Юрко почав створювати традиційну монетку, яку свого часу віртуозно виготовляв на гончарному крузі його дідусь Гаврило Пошивайло. Нині продовжує давні родинні традиції, виготовляючи прості й полив’яні мініатюрні копії класичних форм посуду. Роботи Юрка традиційними опішненськими орнаментами розмальовує дружина Світлана. Вона використовує техніки фляндрування й ріжкування. Кожна мисочка з композиції вражає барвистістю, жодна не повторюється.
У сучасних оселях стало модним влаштовувати етнокуточки. Проявивши свою фантазію, ви можете виготовити мисник з дерева або підручних матеріалів, а найкращу кераміку для нього придбати в Опішному.

Марія Яценко,
молодший науковий співробітник
Меморіального музею-садиби
гончарської родини Пошивайлі

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новые игры Alawar.

Буклет/booklet

24312436524356436

Музей-садибу відчинено щодня 

з 9-00 до 17-00 год.

(п'ятниця, неділя: з 800 до 1600)

Вартість: 25,00 грн. за одну особу (віком від 18 років)
15,00 грн. за одну особу (віком до 17 років)